2 Eylül 2011 Cuma

İKİ KİŞİLİK GENÇ ODASI ÇÖZÜMLERİ 3


Siz sevgili takipçilerimden aldığım yoğun istek üzerine iki kişilik genç odası tasarımlarını biraz daha irdelemeye ve sorularınızın cevaplarının bir kısmını burada vermeye çalışacağım.
En çok karşıma çıkan soru, "Bu tasarımları nerede bulabiliriz?" sorusu oldu. 

Bu tür tasarımlar kullanılacağı mekana göre yapıldığı ve üretildiği için malesef belirli bir yerde bulunabilmesi mümkün değil. Eğer bu tarz bir tasarıma sahip olmaya niyetliyseniz öncelikle tasarımı projelendirecek ve üretim aşamalarını takip edecek bir uzmana ihtiyacınız olacak. 

Seri üretim olmayan tüm ürünler gibi bu tarz tasarımlar da kişi ihtiyaçları ve mekan kısıtlamaları göz önünde bulunduruldurularak tasarlandıkları ve üretildikleri için fiyat olarak seri üretim mobilyalara göre pahalıdır. Tabi bunun yanında maksimum kullanım sağladığını ve pek çok hazır mobilya gibi bir kaç sene kullanılıp atılmayacak kadar kaliteli ve evladiyelik olduğunu da eklemeden geçmeyeceğim.

İç Mimar
Pelin Pelister Akyürek


4 yorum:

PEMBEBAKTERİ dedi ki...

dizayn süper ama renk ofsayt bence:))

gzmhncr dedi ki...

Renk seçimleri çok hoş, emeğinize sağlık. :)

Pelin P.A. dedi ki...

Pembe Bakteri; Bence de aslında tasarımda kullanılan yeşil tonları gereğinden fazla parlak olmuş fakat gençler arasında renk konusunda yapılan kapsamlı bir araştırma sonucunda en çok sevilen ve kullanılan renk olarak yeşilin bu tonlarının seçilmiş.

Pelin P.A. dedi ki...

Gzmhncr; İnternette bulduğum, tasarımcısı malesef belirtilmemiş olan bu ürünü beğenmenize sevindim.